Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Timotej Gašper
14. februára 2024, 14:30
Čas čítania 3:21

Boli sme na fiktívnom ihrisku v Raslaviciach za státisíce eur. Čakalo nás tam prekvapenie, obyvatelia sú z kauzy sklamaní

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
Boli sme na fiktívnom ihrisku v Raslaviciach za státisíce eur. Čakalo nás tam prekvapenie, obyvatelia sú z kauzy sklamaní
Zdroj: REFRESHER/Timotej Gašper

V obci na východnom Slovensku sa v posledných dňoch rieši riadna bizarnosť. Zisťovali sme, čo sa stalo so sľubovaným ihriskom, na ktoré starosta získal státisícovú dotáciu.

Od uplynulého víkendu sa v médiách a na sociálnych sieťach šíri správa o fiktívnom ihrisku v obci Raslavice. Skutočne zvláštny prípad, na ktorý ako prvý upozornil Korzár, stojí na bizarnom projekte. Obec naň vzala dotácie vo výške viac ako 260-tisíc eur.

Obec v Bardejovskom okrese zverejnila na sociálnu sieť fotografie nového ihriska, no v skutočnosti má ísť len o fotomontáž. Kvôli overeniu celej veci sme sa vybrali priamo do Raslavíc. Ako sme zistili, po sľubovanom multifunkčnom ihrisku nie je ani stopy.

Dohoda znela jasne, obec dostane vysoké dotácie a do konca kalendárneho roka 2023 odovzdá kompletnú stavbu multifunkčného ihriska s novou trávnatou pokrývkou, atletickou dráhou, petangovým ihriskom, chodníkom aj parkovacím priestorom pre imobilných.

Naoko všetko sedí. Kolaudačná zmluva bola podpísaná starostom susednej obce a všetky potrebné faktúry a dokumenty boli v župe odovzdané včas. Ak by to obec nestihla, dotácie by museli vrátiť. 

Starosta si stojí za tým, že práce boli vykonané

Realita je v skutočnosti úplné iná, o čom sme sa v Raslaviciach presvedčili na vlastné oči. Prvý podnet prišiel od obyvateľa obce, ktorý si všimol, že na sociálnej sieti sa objavili fotografie ich obecného ihriska. Niečo však na nich nesedelo. Priestor totiž vôbec nevyzeral tak ako na fotografiách.

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 154269 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Ako to vyzeralo na mieste fiktívneho ihriska.
  • Ako nám na naše otázky odpovedali na obecnom úrade.
  • Čo nám povedali sklamaní obyvatelia.
  • Aké kroky očakávajú miestni obyvatelia od primátora.
  • Čo budú musieť Raslavice urobiť, ak kontrola zistí, že obec podvádzala.
  • Čo si o kauze myslí podpredseda prešovskej župy.
Domov
Zdieľať
Diskusia