Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
12. mája 2023, 10:00
Čas čítania 0:36

Zlá správa pre majiteľov hodiniek Apple Watch. Už na konci mája z nich zmizne obľúbená aplikácia Slovákov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Inteligentné hodinky opúšťa čoraz viac chatovacích aplikácií.

Populárna aplikácia Messenger od firmy Meta zmizne do konca mája z hodiniek Apple Watch. Ich používatelia budú od 1. júna síce naďalej vidieť prichádzajúce správy, nebudú však na ne môcť priamo odpovedať. Aplikáciu Messenger predstavil Facebook na Apple Watch v roku 2015.

V ostatných rokoch sa čoraz viac chatovacích aplikácií začalo vyhýbať verziám pre hodinky, pričom Slack, Twitter, Uber aj Instagram vyžadujú, aby ich používatelia mali prístup k svojim telefónom. 

Meta podľa portálu Gizmodo nevysvetlila, prečo aplikáciu Messenger odstraňuje, ale ani to, či sa zmena bude vzťahovať aj na smart hodinky s Androidom.

Anketa:
Používaš inteligentné hodinky?
Áno.
Nie.
Áno.
82 %
375 Hlasov
Nie.
18 %
84 Hlasov

Zmena prichádza po tom, čo Meta oznámila ambíciu vytvoriť verziu aplikácie Whatsapp kompatibilnú s inteligentnými hodinkami. Táto verzia umožní používateľom nielen kontrolovať svoje správy na hodinkách, ale bude disponovať aj end-to-end šifrovaním, ktorým je Whatsapp známy. 

Domov
Zdieľať
Diskusia