Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
13. augusta 2023, 8:16
Čas čítania 0:32

Nemec uhasil horiace auto na diaľnici pivom

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Spotreboval osem fliaš.

Nemecký vodič uhasil pivom svoje auto, ktoré sa v dôsledku poruchy vznietilo a začalo horieť, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na dopravnú políciu. K incidentu došlo na diaľnici na severovýchode Nemecka.

Tridsaťšesťročný muž mal v aute zásobu piva, ktoré sa rozhodol použiť na hasenie. Celkovo na to použil osem fliaš. Privolaným hasičom zostávalo už len odpojiť batériu a zabrániť úniku kvapalín, ktoré by mohli ohroziť životné prostredie.

Vodič v sobotu popoludní cestoval spolu so svojou rodinou smerom k hlavnému mestu Berlín. Podľa polície sa vozidlo vznietilo v dôsledku technickej poruchy motora. „Rodina okamžite opustila dymiace osobné auto a uchýlila sa do bezpečia,“ uviedli policajné zdroje.

Mužovi sa síce podarilo plamene uhasiť pivom, ale na vozidle aj tak vznikla škoda vo výške zhruba 6 000 eur. Jeho netradičný hasičský zásah však zabránil hroziacemu poškodeniu vozovky, píše DPA.

Domov
Zdieľať
Diskusia