Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
22. augusta 2023, 12:07
Čas čítania 0:32

VIDEO: Visia uväznení 300 metrov nad roklinou. Lanovke v Pakistane sa pretrhlo lano, skupinu školákov sa snažia zachrániť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Osoby z lanovky musí zachrániť vrtuľník, ktorému akciu komplikuje silný vietor.

V Pakistane sa dnes ráno pretrhol jeden z káblov lanovky, v ktorej zostalo uväznených desať osôb. Americká televízia CNN informuje, že v kabíne sa nachádza osem školákov a dvaja učitelia, ktorí cestovali do školy v provincii Chajbar Paštúnchwá.

Uväznená lanovka sa momentálne nachádza nad roklinou vo výške 274 metrov. Aktuálne prebieha záchranná akcia, pri ktorej sa špeciálny tím záchranárov snaží zlaniť k lanovke z vrtuľníka a osoby vytiahnuť. 

Lanovka štandardne funguje vďaka dvom lanám. Deti a učitelia ju pravidelne využívajú na prepravu do školy a naspäť. Dočasný pakistanský premiér Anwar-ul-Haq Kakar po incidente oznámil okamžité uzavretie chátrajúcich a nevyhovujúcich lanoviek. Podľa CNN niektoré lanovky nemajú pravidelnú údržbu, čo môže spôsobiť rizikové situácie.

Domov
Zdieľať
Diskusia