Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR Barbora Fábryová
20. septembra 2023, 10:22
Čas čítania 0:56

Jednu časť Slovenska kompletne odstavia od vlakovej dopravy na celý rok. Tieto trate kompletne zrenovujú

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pre elektrifikáciu trate Bánovce nad Ondavou – Humenné nahradia vlaky autobusmi.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) začína s veľkou rekonštrukciou spojenou s elektrifikáciou úseku trate Humenné – Bánovce nad Ondavou. Vlakové spoje budú nahradené náhradnou autobusovou dopravou (NAD).

„Prvá etapa prác a úplnej výluky v úseku Humenné – Strážske sa začne 25. septembra 2023, pričom by mala, ak pôjde všetko podľa informácií zo ŽSR, trvať do októbra 2024. O 12 mesiacov teda na úseku Humenné – Strážske začnú po zrekonštruovanej trati opäť jazdiť vlaky. Následne po ukončení prvej etapy rekonštrukcie sa začnú ďalšie etapy prác a výluky v úseku Bánovce nad Ondavou – Strážske s dnes predpokladaným trvaním do konca júla 2025. Tu teda budú o rok vlaky tiež nahradené NAD,“ povedal Kováč.

Z dôvodu spustenia prvej etapy elektrifikačných prác na úseku Humenné – Strážske dôjde od 25. 9. 2023 k pozastaveniu železničnej dopravy na trati Strážske – Humenné – Medzilaborce mesto a Humenné – Stakčín. Ako povedal Kováč, na zabezpečenie dopravnej obslužnosti tu bude zavedená NAD do miest a obcí na porovnateľnej úrovni oproti súčasnej dostupnosti železničnej dopravy.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

„NAD bude zavedená na tratiach Humenné – Stakčín, Humenné – Medzilaborce mesto a Humenné – Strážske, pretože rekonštrukcia sa bude týkať celého železničného uzla vrátane prístupov do celej stanice Humenné a prístupu do depa,“ priblížil Kováč.

Vlaková doprava bude obmedzená na týchto miestach: 

  • na tratiach Strážske – Humenné, Humenné – Medzilaborce mesto a Humenné – Snina – Stakčín;
  • spacie vlaky z Prahy či Bratislavy pôjdu len po Strážske;
  • do Humenného nepôjdu ani autovozne z Prahy a Bratislavy. ZSSK informuje, že chystá autovlak z Bratislavy do Košíc.
Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Roman Hanc
Domov
Zdieľať
Diskusia