Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská
1. októbra 2023, 14:58
Čas čítania 0:55

VIDEO: V nočnom klube zhorelo najmenej 13 ľudí. Požiar vznikol nadránom v španielskom letovisku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Starosta mesta Murcia José Ballesta uviedol, že viacero osôb je pravdepodobne nezvestných. „Sme zničení,“ cituje ho BBC.

Počet obetí požiaru nočného klubu v meste Murcia na juhovýchode Španielska stúpol najmenej na 13. K požiaru došlo v nedeľu v ranných hodinách, uviedol španielsky denník El País a tamojšia verejnoprávna televízia RTVE.

Plamene zachvátili nočný klub zhruba o šiestej hodine ráno, spresňuje agentúra DPA. Požiar sa hasičom podarilo uhasiť až o tri hodiny neskôr. Jeho príčina nebola bezprostredne známa.

Videá zdieľané na sociálnych sieťach ukazujú plamene šľahajúce nad budovou a hustý tmavý dym, ktorý sa valí z veľkých okien.


Tamojšie úrady upozornili, že počet obetí pravdepodobne ešte stúpne. Starosta mesta Murcia José Ballesta uviedol, že viacero osôb je pravdepodobne nezvestných. „Sme zničení,“ cituje stanica BBC starostu.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Hovorca španielskej polície Diego Seral uviedol, že v sobotu večer sa v klube konala narodeninová oslava. „Podľa prvotných informácií požiar vypukol na prvom podlaží nočného klubu,“ povedal Seral pre rozhlasovú stanicu Onda Regional de Murcia.

Starosta Murcie José Ballesta oznámil, že za obete bude vyhlásený trojdňový smútok.


Záchranné zložky uviedli, že zranenia utrpeli najmenej štyri ďalšie osoby a pátranie po nezvestných pokračovalo. Príbuzní sa momentálne na mieste pokúšajú nájsť svojich blízkych.

Domov
Zdieľať
Diskusia