Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
10. októbra 2023, 13:40
Čas čítania 0:39

Šimečka otvorene prehovoril o rokovaniach s Pellegrinim. Šéf Hlasu dostal štedrú ponuku, dohoda s KDH vraj nebude problém

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Michal Šimečka ponúkol Petrovi Pellegrinimu post premiéra aj viaceré ministerstvá.

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka na Facebooku poodhalil priebeh rokovaní o skladaní novej vlády. Slovákov informuje, že aktuálne stále prebiehajú rokovania o zložení koalície. Údajne je momentálne všetko v rukách strany Hlas.

Šimečka informoval, že so stranou KDH prebiehajú rokovania úspešne. „Som si istý, že s KDH by sme sa vedeli dohodnúť a boli by sme stabilnou súčasťou možnej štvorkoalície. Aj včera sme mali s pánom Majerským konštruktívne stretnutie, z ktorého bola jasná ochota ďalej jednať aj s Petrom Pellegrinim,“ píše v statuse.

Šéf progresívcov tvrdí, že predsedovi Hlasu ponúkli v prípadnej štvorkoalícii post premiéra, pričom strana Hlas by získala rovnaký počet ministerstiev ako PS.

Šimečka je dokonca ochotný urobiť ústupok v prípade obsadenia postu ministra vnútra.„Tlmočili sme mu dokonca aj ochotu rokovať o obsadení ministerstva vnútra – napríklad o scenári, že post by obsadila iná koaličná strana ako PS a Hlas, alebo niektorá z nezávislých osobností, na ktorej by bola v štvorkoalícii zhoda,“ informoval.

Peter Pellegrini podľa Šimečku prisľúbil, že sa k ponuke vyjadrí.

Domov
Zdieľať
Diskusia