Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
29. novembra 2023, 13:30
Čas čítania 0:36

GALÉRIA: Hraniční policajti dostali nové vozidlá. Štvorkolky budú chrániť východnú hranicu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Hraničná polícia na východe získala nové terénne vozidlá.

Hraničná a cudzinecká polícia na východe Slovenska získala nové terénne vozidlá na ochranu štátnych hraníc. Ide o deväť vozidiel kategórie pickup off-road a 16 terénnych štvorkoliek. „Nové vozidlá nahrádzajú zastaraný park rezortu vnútra, ktorý je potrebné zmodernizovať,“ informovalo Ministerstvo vnútra SR.

Kľúče od nových vozidiel si v utorok 28. novembra z rúk generálneho riaditeľa sekcie ekonomiky MV SR Petra Šestáka prevzalo vedenie Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance. Vozidlá zakúpilo ministerstvo na základe verejného obstarávania ukončeného v júli a októbri.

Terénne štvorkolky budú prerozdelené na všetky oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru v severnom úseku vonkajšej hranice s Ukrajinou, a to oddelenia Vyšné Nemecké, Petrovce, Podhoroď, Ubľa, Ulič a Zboj. Dostanú ich aj oddelenia v južnej časti – Maťovské Vojkovce a Veľké Slemence, a taktiež Mobilná zásahová jednotka PZ RHCP Sobrance.

„Vo výkone služby sa štvorkolky osvedčili, sú v podstate nenahraditeľné a pre výkon služby v náročných podmienkach sú veľkým prínosom,“ uviedol rezort vnútra.

Domov
Zdieľať
Diskusia