Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
20. marca 2024, 16:50
Čas čítania 0:37

Toto je posledný prieskum pred 1. kolom prezidentských volieb: Prekvapili Korčok aj Harabin

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prieskum ukazuje, že Pellegriniho voliči sú viac motivovaní prísť k hlasovacím urnám ako mladí voliči Korčoka.

Posledný prieskum agentúry Ipsos pre Denník N pred 1. kolom prezidentských volieb naznačuje tesný boj o víťazstvo. Peter Pellegrini by získal 37,5 percenta, Ivan Korčok by mal o 1,2 percenta menej a získal by 36,3 percenta. Štefanovi Harabinovi preferencie rastú a získal by 13,1 percenta.

Prieskum naznačuje, že v prvom kole Korčok nesťahuje Pellegriniho náskok. Z dát tiež vyplýva, že Korčoka by volili mladí, avšak mnohí nemajú ambíciu prísť k hlasovacím urnám. Motivovanejší ľudia sú starší voliči Petra Pellegriniho.

Z trendov vyplýva, že pred prvým kolom prezidentských volieb popularita Štefana Harabina stále rastie. Veľká väčšina jeho voličov chce dať podľa prieskumu svoje hlasy v druhom kole práve Pellegrinimu aj napriek tomu, že Harabin sa voči lídrovi preferencií ostro vyhraňuje.

Príkladom Harabinovej ostrej rétoriky voči lídrom preferencií je aj dnešný rozhovor v našej relácii Face to Face, keď moderátorovi Adelovi Ghannamovi povedal, že Pellegrini je „rovnaké zlo“ ako Ivan Korčok. Preferenčných favoritov volieb prirovnal k „siamským dvojčatám“. 

Domov
Zdieľať
Diskusia