Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
1. marca 2023, 19:01
Čas čítania 0:52

Pilot nízkonákladovky manévroval 11-tisíc metrov nad zemou, aby všetkým cestujúcim umožnil pohľad na polárnu žiaru

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Kontrolovaná obchádzka lietadla smerujúceho z Reykjavíku do Manchestru trvala menej ako 10 minút. Pilot Airbus A320 otočil v rýchlosti 800 km/h krátko po 20.30 h večer.

Pilot z Easyjetu pasažierom zabezpečil fascinujúce prírodné divadlo. Vo výške 11-tisíc metrov otočil lietadlo o 360 stupňov, aby tak všetkým cestujúcim umožnil pohľad na polárnu žiaru priamo z nočnej oblohy, informuje Independent.

Kontrolovaná obchádzka lietadla smerujúceho z Reykjavíku do Manchestru trvala menej ako 10 minút. Pilot Airbus A320 otočil v rýchlosti 800 km/h krátko po 20.30 h večer.

Podľa slov prítomných v lietadle stlmili svetlá a zakrátko sa ľuďom naskytol dych vyrážajúci pohľad priamo z oblohy. „Najskôr žiaru videli len cestujúci na ľavej strane lietadla, my sme sedeli na opačnej strane. Pilot následne lietadlo otočil tak, aby úkaz videli aj cestujúci sediaci vpravo,“ priblížil jeden z pasažierov.

Pilot svojím manévrom potešil turistov, ktorým sa polárnu žiaru priamo na Islande pre oblačnosť nepodarilo zahliadnuť. Úkaz bolo možné vidieť tak jasne práve vďaka geomagnetickej búrke a bezoblačnej oblohe.

12. februára 2024, 12:30 Čas čítania 7:58 Nikola nechala prácu hovorkyne a odišla do Fínska robiť barmanku: Na ulici ma obiehajú ľudia na lyžiach, Fíni vás vôbec neriešia Nikola nechala prácu hovorkyne a odišla do Fínska robiť barmanku: Na ulici ma obiehajú ľudia na lyžiach, Fíni vás vôbec neriešia

„Sme radi, že kapitán na našom lete z Reykjavíku do Manchestru včera večer dokázal vykonať kontrolovaný manéver tak, aby cestujúci mohli byť svedkami úžasného prírodného úkazu. Teší nás, že sme sa s našimi pasažiermi mohli podeliť o tento špeciálny pohľad na polárnu žiaru,“ uviedol hovorca spoločnosti Easyjet.

Domov
Zdieľať
Diskusia