Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Jana Chovancová
21. apríla 2023, 20:17
Čas čítania 1:21

Z bratislavského letiska rovno do exotickej destinácie. Kam sa po novom dostaneš priamou linkou?

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
Z bratislavského letiska rovno do exotickej destinácie. Kam sa po novom dostaneš priamou linkou?
Zdroj: Unsplash/Hendrik Cornelissen

Dovolenka v exotickej destinácii bude pre Slovákov čoskoro ešte dostupnejšia. Na bratislavské letisko prichádza ponuka, aká tu ešte nebola.

I keď sa Letisko M. R. Štefánika nachádza v našom hlavnom meste a je najväčšie v krajine, ponukami svojich letov a destinácií ani zďaleka nesiaha na to rakúske vo Schwechate. Mnoho ľudí teda preferuje odchod na dovolenku práve od našich juhozápadných susedov. V ďalšej sezóne sa však veci zrejme zmenia.

Bratislavské letisko v spolupráci s cestovnou kanceláriou Čedok a leteckou spoločnosťou Smartwings totiž prichádza s lákavými ponukami exotických destinácií, do ktorých sa budú môcť ľudia dostať počas zimnej sezóny. Za teplom sa po novom môžu vybrať na slnečnú Srí Lanku v južnej Ázii alebo do Zanzibaru na východe Afriky.

„Veľmi sa tešíme z noviniek, ktoré na slovenský trh prinášame. Ako odborník na exotické destinácie práve v týchto dňoch spúšťame predaj zájazdov na Srí Lanku a Zanzibar s odletom z Bratislavy. Na Srí Lanku pritom môžu slovenskí turisti vyraziť letom zo Slovenska vôbec po prvýkrát. Na Zanzibare ponúkame najširšiu sieť hotelových a ubytovacích možností na trhu, preto u nás môžu Slováci nájsť veľmi výhodné ceny aj skvelé výlety. V ponuke budú aj egyptské letoviská Hurgada a Marsa Alam. Pôjde o kombináciu vlastných charterových letov a odletov na pravidelných linkách,“ predstavil plány na nasledujúcu zimnú sezónu generálny riaditeľ Čedoku Stanislav Zeman.

Slováci sa môžu počas zimnej sezóny vybrať za exotikou priamym letom z Bratislavy.
Slováci sa môžu počas zimnej sezóny vybrať za exotikou priamym letom z Bratislavy. Zdroj: Čedok

Na priame spojenie leteckou linkou medzi Bratislavou a exotickými destináciami sa okrem cestujúcich teší aj Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Keketi. Významne to podľa neho rozšíri ponuku charterových destinácií z bratislavského letiska. V neposlednom rade má z noviniek radosť aj letecká spoločnosť, ktorá bude priame linky prevádzkovať. 

21. mája 2024, 11:00 Čas čítania 2:44 Slovenská cestovka ťa už túto jeseň vezme na cestu okolo sveta. Za návštevu 10 krajín súkromným lietadlom zaplatíš takúto sumu Slovenská cestovka ťa už túto jeseň vezme na cestu okolo sveta. Za návštevu 10 krajín súkromným lietadlom zaplatíš takúto sumu

„Sme radi, že pre nadchádzajúcu zimnú sezónu ponúkneme z Bratislavy ešte viac exotických destinácií. V spolupráci s cestovnou kanceláriou Čedok sme pripravili úplnú novinku – charterové lety do Colomba na Srí Lanke,“ dodáva Petr Šujan, riaditeľ Smartwings Slovakia.

Ďalšie diaľkové destinácie na Slovákov čakajú aj na priamych letoch zo susednej Prahy, odkiaľ sa bude v zimnej sezóne odlietať priamo do Dominikánskej republiky, na Madagaskar, do Thajska, do Kene alebo Ománu. Na dovolenku v zime z Letiska Václava Havla Praha môžu cestujúci letieť aj na Madeiru, Azorské aj Kanárske ostrovy.

Domov
Zdieľať
Diskusia