Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Martina Havranová
3. mája 2023, 21:58
Čas čítania 0:42

Spevák Ed Sheeran oznámil, že ukončí kariéru, ak prehrá svoj aktuálny súdny spor. Čelí obvineniu z plagiátorstva

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Spevák počas súdneho pojednávania zahral a zaspieval kúsok svojej piesne.

Britský hudobník Ed Sheeran čelí súdnemu sporu, v ktorom sa musí brániť obvineniu z plagiátorstva. Pri komponovaní svojho hitu Thinking Out Loud údajne vykradol hit Let’s Get It On od speváka Marvina Gaya. 

Spevák sa počas súdneho sporu hájil s gitarou v ruke, pred porotou zahral časť pesničky a vysvetlil, že pieseň zložil v roku 2014, keď sa zamiloval. Námet na pieseň o nekonečnej láske podľa svojich slov čerpal zo vzťahu starých rodičov. Informuje o tom portál The Independent.

Ed Sheeran
Zdroj: Getty Images/Jeff Spicer

Hudobníka za plagiátorstvo zažalovala Kathryn Townsend Griffin, dcéra Eda Townsenda, ktorý je spoluautorom Marvinovho hitu. Thinking Out Loud pritom patrí k najväčším hitom britského speváka a v roku 2016 zaň získal cenu Grammy.

Žalobkyňa ako dôkaz uvádza video, kde Sheeran počas jedného zo svojich starších koncertov plynulo prechádza zo svojej skladby Thinking Out Loud do Marvinovho hitu Let’s Get It On.

Žalobu však Sheeran berie ako obmedzovanie svojej tvorby a dodal, že by bol hlupák, ak by skladbu okopíroval a následne sa takto odhalil pred obrovským publikom. Spevák zároveň uviedol, že ak súd prehrá, svoju hudobnú kariéru okamžite zavesí na klinec.

Domov
Zdieľať
Diskusia