Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
14. mája 2023, 13:13
Čas čítania 1:47

Polícia vyšetruje výbuch bytovky v Bielom Kostole ako všeobecné ohrozenie. Údajne ho úmyselne spôsobil obyvateľ bytovky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pri výbuchu prišla o život jedna osoba – údajný vinník explózie.

Správa bola aktualizovaná 14. 5. o 14.15 h.

Prípad výbuchu plynu v jednej z bytoviek na Potočnej ulici v Bielom Kostole v okrese Trnava si prevzal trnavský policajný vyšetrovateľ. Začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Po preverení všetkých okolností môže prísť aj k doplneniu alebo zmene právnej kvalifikácie, potvrdilo Krajského riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.


K výbuchu prišlo v jednom z bytov v dvojposchodovej bytovke s troma bytmi v sobotu 13. 5. približne 20 minút po ôsmej hodine večer. Okrem troch bytov v bytovke boli poškodené aj ďalšie tri byty v susednom vchode. O život prišiel 41-ročný majiteľ bytu, v ktorom nastal výbuch. Ďalšieho obyvateľa bytovky museli záchranári s vážnymi zraneniami previezť do nemocnice. Dve osoby utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie.


Policajti vykonali rozsiahlu obhliadku miesta činu. Presné príčiny výbuchu a okolnosti, či k udalosti prišlo pre neodbornú manipuláciu s plynovým zariadením alebo išlo o úmyselné konanie, sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania. Polícia naďalej preveruje rozsah zistených škôd. Pri výbuchu boli zasiahnuté aj okolité budovy, vozidlá a iný majetok. Presná výška škody zatiaľ nebola vyčíslená.

Vybuchnutá bytovka v Bielom Kostole.Vybuchnutá bytovka v Bielom Kostole.Vybuchnutá bytovka v Bielom Kostole.Vybuchnutá bytovka v Bielom Kostole.
Zobraziť galériu
(6)


Na mieste výbuchu okrem policajtov, hasičov, záchranárov a pyrotechnikov zasahoval do neskorých nočných hodín aj posttraumatický tím polície, ktorý poskytoval zúčastneným osobám potrebnú pomoc. Pre podozrenie, že sa v objekte ešte mohli nachádzať ďalšie osoby, polícia z preventívnych dôvodov požiadala o pomoc špecialistov na prehľadávanie v sutinách.


Záchranná služba z Gabčíkova pomocou špeciálne vycvičených psov ďalšie obete ani zranené osoby v ruinách nepotvrdila. Policajti naďalej zostávajú na mieste udalosti. „Žiadame všetkých obyvateľov a prípadných zvedavcov, aby rešpektovali pokyny policajných hliadok, a pokiaľ je to možné, aby sa miestu udalosti úplne vyhli,“ vyzvala polícia verejnosť.

24. novembra 2023, 9:30 Čas čítania 4:51 Krvavá svadba: Moslimka podpálila stan, aby sa pomstila manželovi, ktorý sa ženil druhýkrát. Požiar zabil 57 ľudí Krvavá svadba: Moslimka podpálila stan, aby sa pomstila manželovi, ktorý sa ženil druhýkrát. Požiar zabil 57 ľudí

Podľa informácií portálu TV Markíza mal byť požiar založený úmyselne. Založiť ho mal 41-ročný muž, ktorý pri explózii zahynul, pričom jeho motiváciou k tomuto činu mohla byť nešťastná láska. Portál ďalej píše, že s vážnymi poraneniami hlavy a nôh vyviazol ďalší obyvateľ bytovky – policajt. 

Rodiny z vybuchnutej bytovky v Bielom Kostole našli dočasné útočisko

Po výbuchu plynu v bytovke prišlo o strechu nad hlavou šesť rodín. Dočasné útočisko našli u príbuzných a známych, do svojich bytov sa naďalej vrátiť nemôžu.


„V pondelok (15. 5.) čakáme statika, ktorý posúdi stav poškodenej bytovky, a pracovníka poisťovne,“ uviedla starostka Bieleho Kostola Iveta Paulová. Podľa jej slov obec nemá k dispozícii nájomné byty ani ďalšie priestory, ktoré by mohla ponúknuť na dočasné bývanie pre poškodené rodiny. „Našťastie všetci majú v okolí blízku rodinu, kde sa môžu dočasne ubytovať,“ povedala starostka.

Obec podľa jej slov založí transparentný účet, na ktorý môžu prispieť ľudia, ktorí chcú pomôcť poškodeným rodinám. „Ide o mladé rodiny s malými deťmi. Nielen naši občania, aj okolité obce ponúkajú pomoc,“ skonštatovala Paulová.

Vybuch Trnava
Zdroj: Facebook/Biely Kostol
Domov
Zdieľať
Diskusia