Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
1. júna 2023, 17:25
Čas čítania 0:43

Slováci budú počuť výstrely. Armáda upozorňuje na cvičenia, v týchto oblastiach treba zvýšiť pozornosť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Všetky aktivity ozbrojených síl sú súčasťou cvičenia v podobe fiktívnych scenárov a v žiadnom prípade nebudú ovplyvňovať civilný sektor.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky upozorňujú občanov, že v okolí ich útvarov a zariadení môžu byť v rámci vojenského cvičenia svedkami zvýšenej aktivity vojakov so zbraňami či počuť streľbu. Ide však o cvičnú muníciu. Cvičenie Alertex 2023 je zamerané na rôzne krízové situácie.


Počas pokračujúceho previerkového cvičenia Alertex 2023 vojaci precvičujú reakcie na rôzne simulované incidenty, ktoré zobrazujú aj reálne pôsobiace situácie spojené s bezpečnostnými hrozbami v stave rozvíjajúcej sa krízy.

„Z toho dôvodu chceme upozorniť občanov, že v okolí útvarov a zariadení ozbrojených síl môžu byť svedkami zvýšenej aktivity vojakov so zbraňami či počuť streľbu. Uisťujeme však, že použitá munícia je cvičná a celé cvičenie prebieha v koordinácii so zložkami Policajného zboru SR,“ skonštatoval hovorca Ozbrojených síl Slovenskej republiky Štefan Zemanovič.

Ozbrojené sily ubezpečujú verejnosť, že všetky tieto aktivity sú súčasťou cvičenia v podobe fiktívnych scenárov a v žiadnom prípade nebudú ovplyvňovať civilný sektor. Alertex 2023 je dlhodobo plánované cvičenie, ktorého cieľom je preveriť reakciu zložiek ozbrojených síl na rôzne krízové situácie, ktorým by mohla Slovenská republika čeliť.

„Aj takýmto cvičením ozbrojené sily zvyšujú svoju vycvičenosť a pripravenosť brániť občanov Slovenskej republiky,“ uzavrel Zemanovič.

Ilustračná fotografia: Na snímke vedenie bojovej činnosti počas výcviku v Lešti v okrese Zvolen 22. septembra 2022. Ozbrojené sily SR spolu s Mnohonárodnou bojovou skupinou NATO na Slovensku uskutočnili mediálny deň spojený s možnosťou návštevy cvičiacich jednotiek v postaveniach vo výcvikovom priestore Centra výcviku Lešť.
Ilustračná fotografia: Na snímke vedenie bojovej činnosti počas výcviku v Lešti v okrese Zvolen 22. septembra 2022. Ozbrojené sily SR spolu s Mnohonárodnou bojovou skupinou NATO na Slovensku uskutočnili mediálny deň spojený s možnosťou návštevy cvičiacich jednotiek v postaveniach vo výcvikovom priestore Centra výcviku Lešť. Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Domov
Zdieľať
Diskusia