Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. októbra 2023, 15:38
Čas čítania 1:03

FOTO: Po ruskom útoku zahynulo v Charkovskej oblasti minimálne 48 ľudí. Zelenskyj tvrdí, že ide o teroristický útok

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Prezident Volodymyr Zelenskyj označil útok za brutálny ruský zločin a premyslený teroristický čin.

Najmenej 48 ľudí zahynulo vo štvrtok v dôsledku ostreľovania obce Hroza ležiacej v Charkovskej oblasti ruskými silami. Na platforme Telegram o tom podľa BBC informovali šéf tamojšej vojenskej správy Oleh Synehubov a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Podľa Synehubova ruskí vojaci okolo 13.15 h miestneho času zasiahli kaviareň a obchod s potravinami, kde sa v tej chvíli nachádzali civilisti. Z trosiek sa zatiaľ podarilo vytiahnuť telá 48 mŕtvych ľudí vrátane šesťročného chlapca. Ďalších šesť osôb utrpelo zranenia.


Raketový útok na obec Hroza označil Zelenskyj, ktorý je dnes 5. 10. v španielskej Granade na summite Európskeho politického spoločenstva, za brutálny ruský zločin a premyslený teroristický čin.


„Ruský teror treba zastaviť. Každý, kto pomáha Rusku obchádzať sankcie, je zločinec. Každý, kto ešte podporuje Rusko, podporuje zlo. Rusko potrebuje tento a podobné teroristické útoky len na jednu vec: aby sa jeho genocídna agresia stala novou normou pre celý svet. A ďakujem každému lídrovi, každému národu, ktorý nás podporuje pri ochrane životov,“ napísal Zelenskyj na Telegrame.

Domov
Zdieľať
Diskusia