Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. januára 2024, 12:22
Čas čítania 0:43

Polícia obvinila stredoškoláka, ktorý v jednej z bratislavských škôl 6-krát nahlásil bombu. Teraz mu hrozí väzenie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Po každom jednom nahlásení bomby musela polícia evakuovať školu aj jej okolie.

Polícia obvinila 17-ročného študenta D. V. z Bratislavy, ktorý podľa vyšetrovateľov v decembri posielal falošné oznámenia o uložení výbušných systémov v priestoroch strednej odbornej školy Na pántoch v Bratislave, kde študuje. V súčasnosti je obvinený stíhaný väzobne. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Študent vyvolal poplach až šesťkrát 

„Stredná škola prijala od 18. do 20. decembra 2023 celkovo šesť správ s výhražným textom, v ktorom okrem iného odosielateľ uvádzal informácie, že v škole je umiestnená bomba, a v niektorých správach požadoval odosielateľ zaslať na svoju kryptopeňaženku vysokú finančnú hotovosť, inak spomenutá škola vybuchne,“ priblížila polícia.

Po prijatí každého oznámenia musela polícia prijať opatrenia zahŕňajúce evakuáciu školy aj blízkeho ubytovacieho školského zariadenia. Policajti po udalosti začali vyšetrovanie spojené s preverovaním na slovenskej aj medzinárodnej úrovni. Zapojení boli odborníci z IT sektora.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

„Po získaní potrebného množstva informácií vydal príslušný súd príkazy na vykonanie domových prehliadok na viacerých miestach Bratislavy, pri ktorých vyšetrovatelia zaistili množstvo dôkazov,“ priblížil hovorca. Študent čelí obvineniu zo spáchania trestného činu vydierania a šírenia poplašnej správy. Za takýto čin hrozí trest odňatia slobody až na šesť rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia