Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. januára 2024, 7:01
Čas čítania 0:37

Podvodníci prišli s novou taktikou. Na Whatsappe sa vydávajú za políciu, takto ich rozpoznáš

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Polícia upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa cez Whatsapp vydávajú za policajtov.

Polícia upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa prostredníctvom aplikácie Whatsapp vydávajú za policajtov. „Zneužívajú logo Policajného zboru a hrajú sa na vyšetrovateľov, ktorí vás odhalili ako páchateľa trestného činu,“ spresnili policajti na sociálnej sieti.

„Obľúbenou taktikou podvodníkov je vydávať sa za oficiálne inštitúcie. Pod zámienkou falošnej legitimity totiž chcú svoje potenciálne obete vystrašiť a prinútiť ich k tomu, aby im poskytli to, čo od nich chcú. Či sú to peniaze, alebo osobné, platobné, prípadne iné citlivé údaje,“ ozrejmila polícia s tým, že skutočný policajt takúto správu nikdy nepošle.

Policajti v takýchto prípadoch odporúčajú ignorovať telefonáty aj správy, prípadne zvážiť ich nahlásenie mobilnému operátorovi. „Nikdy neposkytujte akékoľvek citlivé údaje, ktoré by mohli byť zneužité. Ak je číslo na prvý pohľad podozrivé, zablokujte ho,“ varujú.

Podvodníci môžu využívať čísla reálnych osôb

Upozornili, že podvodník môže zneužívať aj reálne číslo inej osoby. „Ak sa stanete obeťou trestného činu a podvodníkovi poskytnete vaše citlivé údaje, obráťte sa na najbližšie obvodné oddelenie polície,“ doplnila polícia.

Domov
Zdieľať
Diskusia