Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. apríla 2024, 12:47
Čas čítania 0:28

Ministerstvo varuje Slovákov, nemajú cestovať do južnej časti Thajska. Hrozí tam veľké nebezpečenstvo

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR varuje Slovákov pred bezpečnostnou hrozbou na juhu Thajska.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR z bezpečnostných dôvodov odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovať do najjužnejších thajských provincií Pattani, Yala a Narathiwat a do južnej časti Songkhla. Rezort o tom informoval na webe.


„V týchto oblastiach dochádza k pravidelným bezpečnostným incidentom – útokom formou podpaľačstva, bombových útokov a streľby. Terčmi sú často príslušníci bezpečnostných síl a vládni predstavitelia, avšak útoky sa odohrali aj proti hotelom, obchodom, supermarketom, dopravnej infraštruktúre a vlakom,“ priblížil. Dodal, že vo väčšine oblastí v týchto provinciách platí stanné právo.


Veľvyslanectvo SR v Bangkoku odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovať do týchto oblastí a byť ostražitý najmä na verejných miestach, dodržiavať odporúčania miestnych úradov a sledovať správy miestnych médií.


V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Bangkoku.

Domov
Zdieľať
Diskusia