Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. augusta 2023, 17:00
Čas čítania 0:42

Sociálna poisťovňa rozposiela notifikácie viac ako 600-tisíc ľuďom. Títo Slováci majú jedinečnú šancu ušetriť na dlžobách

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Generálny pardon môžu ľudia využiť do konca augusta 2023.

Oddlžovanie klientov, ktorí spĺňajú podmienky v rámci generálneho pardonu, pokračuje do konca augusta. Ak do konca mesiaca uhradia dlžné poistné, Sociálna poisťovňa im odpustí penále.

Generálny pardon je legislatívna zmena, ktorá pomáha dlžníkom po splatení istiny zbaviť sa dlžného penále. SP informuje klientov o tejto možnosti adresne raz mesačne prostredníctvom e-mailov či textových správ. K júlu zaslala SP zamestnávateľom a fyzickým osobám 668-tisíc notifikácií.

Základnými podmienkami generálneho pardonu je zaplatiť celé dlžné poistné spred 1. júla 2022 do konca augusta tohto roka. Na dlžníkov sa následne generálny pardon vzťahuje automaticky. Klienti musia doručiť v uvedenom termíne chýbajúce mesačné výkazy poistného a príspevkov.

Exekútori sú o generálnom pardone informovaní

SP všetkým súdnym exekútorom, ktorí vymáhajú pohľadávky, odoslala oznámenie o zániku pohľadávky na penále a o tom, že v jednotlivých exekučných konaniach môže dôjsť k uplatneniu generálneho pardonu. Ak by mal dlžník vedomosť, že exekútor naďalej vymáha zaniknuté penále, mal by informovať priamo exekútora alebo SP.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Prvé hromadné oddlženie zabezpečila SP v apríli. Proces vykonáva automaticky u všetkých klientov, o ktorých má všetky potrebné údaje. O odpustení dlžníkov písomne informuje.

sociálna poisťovňa
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia