Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Radka Klučárová
28. augusta 2023, 20:31
Čas čítania 0:35

NAJVYŠŠÍ TOBOGAN V EURÓPE: Z rozprávkového útesu sa šmykneš priamo do vĺn Tyrrhenského mora

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Taliansky hotelový komplex návštevníkom ponúka nevšedný adrenalínový aj estetický zážitok.

Tobogan na talianskej Sicílii patrí medzi 10 najznámejších toboganov na svete a pýši sa titulom najvyšší tobogan v Európe. Návštevníkom ponúka nevšedný adrenalínový aj estetický zážitok. Šmyknutie sa po útese ťa však bude stáť niekoľko stoviek, píše denník Pravda. 

Atrakcia s rozprávkovým výhľadom na záliv Castellammare sa nachádza v Terrasini na Sicílii a je súčasťou hotelového komplexu Citta Del Mare, vzdialeného približne 40 minút od Palerma. Prístup do komplexu s toboganom však majú iba ubytovaní hostia. Jedna noc v hoteli návštevníkov vyjde približne na 250 eur. 

Súčasťou vonkajšieho komplexu hotela je 11 šmykľaviek, pre hostí je k dispozícii aj olympijský bazén, reštaurácia a bufet. Spomínaný hlavný tobogan tvoria štyri šmykľavky. Prvé tri končia v kaskádových bazénoch s hĺbkou od 140 do 160 centimetrov, ktoré sú napustené morskou vodou, posledná šmykľavka až vo vlnách Tyrrhenského mora. Z vody sa odvážlivci dostanú naspäť po schodoch vytesaných priamo do útesu. 

" width="720" height="404" allowfullscreen="allowfullscreen">

Domov
Zdieľať
Diskusia