Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. septembra 2023, 16:41
Čas čítania 0:38

Žilinčan si objednal fejkový opasok Louis Vuitton za 12 €, colníci mu ho spália. Nákup z Číny mu zadržali na pošte

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Finančná správa v Žiline zadržala podozrivé kúsky s logom luxusných značiek. Množstvo odhalených falzifikátov teraz skončí v spaľovni.

Príslušníci finančnej správy zadržali na vyclievacej pošte v Žiline zásielky s falzifikátmi športovej obuvi a koženého opasku z Číny. Podľa hovorkyne Colného úradu Žilina Boženy Chríbikovej si ich muž zo Žiliny objednal cez internetový obchod.

Výrobky zastavili príslušníci finančnej správy po tom, ako na nich pri colnej kontrole zistili znaky napodobenín. „Zdokumentovali potrebné materiály a obrátili sa na držiteľov ochranných známok, aby sa vyjadrili k podozreniu, či ide o falzifikáty. Po potvrdzujúcej odpovedi športovú obuv a opasok zaistili. Vzhľadom na to, že nie je možné garantovať bezpečnosť a zdravotnú bezchybnosť, výrobky skončia v spaľovni,“ vysvetlila.


Finančná správa apeluje na ľudí, aby boli opatrní pri kúpe značkových vecí a vyhli sa tak finančným škodám i nepríjemnostiam pri preclievaní. „Práve nízka cena značkového tovaru je prvým znakom toho, že nemusí byť originálny. Tento prípad je toho vzorom. Napríklad predmetný kožený opasok stál objednávateľa 12 USD, pričom suma obdobného originálneho produktu, ktorú vyčíslil držiteľ ochrannej známky, je 420 eur,“ dodala hovorkyňa CÚ Žilina.

Nike air force 1, tenisky, falzifikát
Zdroj: Finančná správa
opasok, LV
Zdroj: Finančná správa
Domov
Zdieľať
Diskusia