Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
12. decembra 2023, 16:31
Čas čítania 0:42

Svetová hračkárska firma má vážne ekonomické problémy. Jej hry sú populárne aj na Slovensku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Hračkársky koncern Hasbro zruší ďalších 900 pracovných miest.

Americký hračkársky koncern Hasbro oznámil, že zruší ďalších 900 pracovných miest. Urobil tak necelý rok potom, ako informoval, že pre slabý dopyt prepustí 15 % zamestnancov.

V januári tohto roka firma uviedla, že zruší 1 000 pracovných pozícií, čo v tom čase predstavovalo približne 15 % z celkového počtu zamestnancov. V pondelok 11. decembra informovala, že z tohto počtu už prepustila 800 ľudí. Zároveň dodala, že v rušení miest bude pokračovať a k zostávajúcim 200 zamestnancom, ktorí musia firmu opustiť v dôsledku redukcie oznámenej v januári, pridá ďalších 900 ľudí.

Ku koncu roka 2022 zamestnávala spoločnosť Hasbro, známa napríklad hrou Monopoly, po celom svete zhruba 6 490 ľudí. Aj s januárovým rozhodnutím zruší 1 900 pracovných miest, čo z pôvodného počtu predstavuje 29 % pracovnej sily.

„Problémy na trhu boli výraznejšie, než sme pôvodne očakávali,“ vysvetlil šéf Hasbro Chris Cocks. Vysoká inflácia spôsobila, že mnohí spotrebitelia obmedzili nákupy neesenciálnych produktov, kam patria aj hračky. Cocks dodal, že problémy, ktoré firma zaznamenávala počas prvých troch štvrťrokov, pokračujú aj počas predvianočnej sezóny a nie je vylúčené, že budú aj v roku 2024.

hry
Zdroj: Unsplash/Alexander Ljaškov, Nebular Group
Domov
Zdieľať
Diskusia