Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. januára 2024, 11:01
Čas čítania 0:36

Veľká automobilka na Slovensku dostane od vlády 30 miliónov. Chce rozšíriť výrobnú linku o nové stroje

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vláda odsúhlasila investičnú pomoc pre závod Kia vo výške takmer 30 miliónov.

Automobilka Kia Slovakia dostane štátnu investičnú pomoc v hodnote 29,95 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov. V rámci realizácie investičného zámeru plánuje upraviť a rozšíriť existujúcu výrobnú linku o nové stroje a zariadenia. Vyplýva to z materiálu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý v stredu schválila vláda.

Automobilka v Tepličke nad Váhom v okrese Žilina počíta s vynaložením investičných nákladov takmer 108 miliónov v období rokov 2024 až 2028. Neplánuje vytvoriť nové pracovné miesta, má však povinnosť zachovať 3693 existujúcich pracovných miest.

„Cieľom investičnej pomoci v podmienkach SR je podpora hospodárskeho rozvoja, konkurencieschopnosti a vytvárania pracovných miest,“ uviedlo ministerstvo hospodárstva v predloženom návrhu.

„Chceli sme chytiť trend prechodu spaľovacích motorov na elektromobily. Nie je to len o výrobe samotného automobilu, ale, samozrejme, je na to naviazaný aj celý dodávateľský reťazec. Keďže elektromobilita je jednou z priorít aj slovenského automobilového priemyslu, tak sme tej požiadavke vyhoveli,“ uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková po rokovaní vlády.

kia
Zdroj: TASR/Daniel Stehlík
Domov
Zdieľať
Diskusia