Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent
12. januára 2024, 16:10
Čas čítania 0:33

V meste na severe Slovenska zrušili zastávky pre rýchliky. Na prestup ľudia čakajú aj 90 minút, reagujú petíciou

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čakanie podľa nich spôsobuje problémy študentom, dôchodcom, chorým ľuďom cestujúcim k lekárovi, ako aj pracujúcim.

Obyvatelia horného Liptova sú nespokojní s novým grafikonom vlakovej dopravy. Na základe neho totiž zrušili zastávku rýchlikov na železničnej stanici Liptovský Hrádok. Miestni obyvatelia už vytvorili prvú petíciu za jej obnovenie, upozornil portál Žilinak.sk.  

V petícii žiadajú obyvatelia Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky, vedenie Žilinského samosprávneho kraja a mesto Liptovský Hrádok, aby obnovili zastávky v železničnej stanici Liptovský Hrádok pre vlaky Ex 626 na trase Košice – Bratislava a Ex 15621 na trase Bratislava – Prešov.

„V dôsledku zrušenia zastávky v Liptovskom Hrádku vznikla cestujúcim nutnosť čakať 1 hodinu na Ex 626 v železničnej stanici Liptovský Mikuláš,“ vyjadrujú sa v petícii. Rovnako upozornili, že problém sa týka aj spoja Ex 15621, pretože cestujúci musia v Liptovskom Mikuláši čakať na osobný vlak do Liptovského Hrádku približne jeden a pol hodiny. 

Čakanie podľa nich spôsobuje problémy študentom, dôchodcom, chorým ľuďom cestujúcim k lekárovi, ako aj pracujúcim.

Späť
Zdieľať
Diskusia