Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. februára 2024, 10:20
Čas čítania 1:06

VIDEO: Takto NAKA a maďarskí kukláči zastavili nebezpečný drogový gang, ktorý operoval aj na Slovensku

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Policajti SR a Maďarska zasiahli proti slovensko-maďarskému drogovému gangu.

Niekoľko kilogramov metamfetamínu a kokaínu odhalili príslušníci maďarskej Pohotovostnej polície Národnej kancelárie vyšetrovania v spolupráci so slovenskou Národnou kriminálnou agentúrou v rámci zásahu voči slovensko-maďarskej zločineckej skupine. V piatok to oznámila maďarská polícia. 

Zásah bol súčasťou niekoľkoročnej úzkej spolupráce KR NNI s NAKA v boji proti organizovaným zločineckým skupinám pôsobiacim v maďarsko-slovenskom pohraničí.
Gang, ktorý bol zriadený okolo dvoch osôb, vypátrali kriminalisti vlani. Členom skupiny sa podľa podozrenia podarilo koncom decembra prepašovať do Maďarska štyri kilogramy kokaínu, ktoré ukryli a následne v krátkom čase predali.

Jedného z členov gangu pochádzajúceho z Veszprému zadržali v januári v obci Eplény, v jeho aute našli viac ako kilogram kokaínu. Vyšetrovatelia zistili, že muž kupoval drogy v Rajke od tam žijúceho Slováka.

Ich tretím spoločníkom bol Slovák žijúci takisto v Rajke, ktorého zatkli nemecké úrady 26. januára v Kolíne nad Rýnom, keď bol na ceste z Holandska do Maďarska. Na diaľnici ho zastavili hliadky nemeckého colného úradu spolu s autom idúcim pred ním, v ktorom cestoval aj slovenský kuriér. Obaja muži spolu komunikovali prostredníctvom vysielačky. Policajti v ich aute našli viac ako šesť kilogramov metamfetamínu a heroínu.

Policajti vykonali niekoľko domových prehliadok

V rámci rozsiahlej koordinovanej operácie KK NNI a NAKA sa 1. februára s cieľom zajať vodcu zločineckej organizácie a ďalších členov gangu uskutočnili zatknutia a domové prehliadky v Rajke, Budapešti, Balatonalmádi, Veszpréme, Győri, Zirci a v Bratislave. Výsledkom zásahu 60 policajtov bolo sedem zadržaných osôb.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

Vďaka uvedenému zásahu a predchádzajúcim zatknutiam je stíhaných už desať členov zločineckej skupiny, v ktorej sú štyria občanmi SR a šiesti Maďari. Do ďalšieho vyšetrovania bude zapojený aj Europol a nemecké orgány s cieľom odhaliť súvislosti konania tohto drogového gangu, píše sa na stránke police.hu.

maďarsko, polícia
Zdroj: YouTube/PoliceHungary
Domov
Zdieľať
Diskusia