Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent
18. februára 2024, 7:42
Čas čítania 0:30

Obľúbené chorvátske letoviská Slovákov hlásia problém. Chodí tam tak veľa turistov, že ich po novom začnú regulovať

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Chystáš sa toto leto do Chorvátska? Možno ti nevyjde miesto.

Obľúbené chorvátske letoviská Slovákov hlásia problém. Čelia totiž obrovskému náporu turistov, čo spôsobuje komplikácie. Niektoré mestá sa preto rozhodli zaviesť opatrenia na reguláciu turizmu. Ide o Dubrovník, Makarsku a Istriu.

Ako informuje web Dnevik, nával turistov prospieva cestovnému ruchu, no prináša aj množstvo problémov. Medzi ne patrí aj to, že destinácie postupne strácajú svoje čaro jedinečnosti.

Primátor Dubrovníka sa vyjadril, že na jedného obyvateľa pripadá až 36 turistov, čo už podľa neho dávno prekročilo hranicu, napísal portál Vecernji. Počas letných mesiacov pribudlo až 30-tisíc nových lôžok pre turistov. Mesto sa chystá tento počet znížiť. Má v pláne prísť dokonca s maximálnou prijímacou kapacitou v historickom centre. Proti výstavbe ďalších bytov je aj Makarska. Istria ešte len plánuje identifikovať problémy spojené s nadmerným turizmom a potom poskytne možné riešenia. 

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/Spencer Davis
Domov
Zdieľať
Diskusia