Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. februára 2024, 12:45
Čas čítania 0:33

Žilinská nemocnica otvorila úplne novú ambulanciu. Vyšetrovať v nej budú detských pacientov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V Žiline otvorili na oddelení otorinolaryngológie ambulanciu pre deti. Prístrojové vybavenie zabezpečuje komplexné vyšetrenie detí s ušnými, nosovými i krčnými ochoreniami.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline otvorili na oddelení otorinolaryngológie novú ambulanciu pre detských pacientov. Podľa hovorkyne nemocnice Zuzany Fialovej  prístrojové vybavenie zabezpečuje komplexné vyšetrenie detí s ušnými, nosovými i krčnými ochoreniami.

Doplnila, že moderne vybavené priestory slúžia širokej verejnosti a hospitalizovaným pediatrickým pacientom na konziliárne vyšetrenia či ošetrovanie po operačných zákrokoch.

„Ambulanciu sme sa snažili vybaviť tak, aby sa deti cítili príjemne a aby nedochádzalo k miešaniu s dospelými pacientmi. V poslednom období evidujeme zvýšený dopyt a výrazný nárast vyšetrení detí v tomto odbore. Chceme preto zabezpečiť dostupnosť vyšetrení,“ uviedla primárka oddelenia otorinolaryngológie FNsP Žilina Gabriela Bugová.

Ambulancia je podľa hovorkyne nemocnice prístrojovo vybavená tak, aby poskytovala komplexné vyšetrenie pacientov vrátane endoskopického vyšetrenia „kamerou“. „Odborníci najčastejšie vykonávajú vyšetrenia pre časté zápaly horných dýchacích orgánov, zápaly uší, zhoršený sluch, chrápanie, kašeľ, ale aj vyšetrenie mimopažerákového refluxu,“ dodala.

Domov
Zdieľať
Diskusia