Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. mája 2024 o 10:48
Čas čítania 0:55

VIDEÁ: Ruské bomby zasiahli nákupné centrum v Charkove. Počet obetí sa vyšplhal na 11

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Bomby zasiahli hypermarket v sobotu počas dňa, keď sa v ňom nachádzalo množstvo ľudí.

Počet obetí sobotného ruského útoku na hypermarket v meste Charkov na severovýchode Ukrajiny sa zvýšil na 11. Oznámil to v nedeľu gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov.

Hypermarket zasiahli podľa ukrajinských predstaviteľov dve ruské navádzané bomby. Na ploche 10-tisíc štvorcových metrov v dôsledku útoku vypukol rozsiahly požiar, ktorý sa neskôr podarilo uhasiť.

„Počet obetí v hypermarkete Epicentr sa, žiaľ, zvýšil na 11,“ napísal Synehubov v príspevku na platforme Telegram. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja zamestnanci tohto hypermarketu so stavebninami, dodal. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsúdil útok ako podlý. Podľa jeho sobotného vyjadrenia sa vo veľkoobchode mohlo v čase úderu nachádzať viac ako 200 ľudí.

Francúzsko odsúdilo útok

Útok na hypermarket v Charkove odsúdil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Francúzsko cíti bolesť Ukrajincov a zostáva plne mobilizované po ich boku,“ uviedol v príspevku na sociálnej sieti X.

20. júna 2024 o 12:30 Čas čítania 9:06 Upratovacia influencerka Dominika má na Instagrame vyše milióna followerov: Som bežná žena v teplákoch. Sleduje ma Rihannina mama Upratovacia influencerka Dominika má na Instagrame vyše milióna followerov: Som bežná žena v teplákoch. Sleduje ma Rihannina mama

Druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov, kde stále žije vyše jeden milión ľudí, leží pri hraniciach s Ruskom a pravidelne sa stáva terčom raketových útokov ruských síl.

Domov
Zdieľať
Diskusia