Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
23. júna 2024 o 16:29
Čas čítania 0:51

Podľa šéfa Hlasu Šutaja Eštoka by sa na Slovensku mohol zmeniť celý volebný systém. Majerský súhlasí, priblížili detaily

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Šutaj Eštok aj Majerský sa zhodli na tom, že na Slovensku by sa mohol zmeniť volebný systém.

  • Predseda Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok uviedol v diskusnej relácii TA3 V politike, že na Slovensku by sa mohol zmeniť volebný systém a mohlo by vzniknúť viacero volebných obvodov.
  • Hlas podľa ministra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície. Považuje to za dobrý nápad, ako vrátiť politiku k ľuďom. O počte volebných obvodov treba podľa Šutaja Eštoka diskutovať.
  • So Šutajom Eštokom súhlasil aj opozičný poslanec a šéf KDH Milan Majerský.

Prečo je to dôležité: Zmena volebného systému na Slovensku by mohla zásadne ovplyvniť politickú reprezentáciu v regiónoch. Zmena by sa dotkla každého občana republiky. 

Citát: „Každý jeden z okresov by mal mať svojho politického zástupcu v Bratislave, pretože tak vie ľahšie presunúť ťažisko problémov na to, aby sa riešili,“ skonštatoval predseda Hlasu-SD. 

Širší kontext: KDH je za osem volebných obvodov, ktoré budú určené hranicami samosprávnych krajov. Za každý obvod by bol zvolený potrebný počet poslancov do súčtu 150.

Majerský si vie predstaviť, že by v tomto prípade hnutie dodalo koalícii hlasy na schválenie návrhu. Podľa jeho slov však musí byť spustená odborná debata všetkých politických subjektov, odborníkov na regionálnu samosprávu, združenia miest a obcí, únie miest, združenia SK8. Líder KDH prízvukoval, že by chcel odbornú zmenu a nie politickú. 

Keď chceš vedieť viac, tak si prečítaj aj tieto články:

23. júna 2024 o 13:26 Čas čítania 0:39 Michelko z SNS odmietol diskutovať s poslancom Šipošom z bývalého OĽaNO. O 5 minút 12 museli netradične rozdeliť Michelko z SNS odmietol diskutovať s poslancom Šipošom z bývalého OĽaNO. O 5 minút 12 museli netradične rozdeliť
23. júna 2024 o 10:11 Čas čítania 1:17 Vedecká rada časopisu Bibiana obvinila riaditeľku Flach z cenzúry. Dala pokyn na vylúčenie dvoch článkov o LGBT+ Vedecká rada časopisu Bibiana obvinila riaditeľku Flach z cenzúry. Dala pokyn na vylúčenie dvoch článkov o LGBT+
21. júna 2024 o 18:52 Čas čítania 1:08 Peter Pellegrini prezradil, čo urobí v prípade zákona o rušení RTVS. Toto sú podmienky, za ktorých novelu vetuje Peter Pellegrini prezradil, čo urobí v prípade zákona o rušení RTVS. Toto sú podmienky, za ktorých novelu vetujeDomov
Zdieľať
Diskusia