Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. júna 2024 o 6:49
Čas čítania 0:59

Štát plánuje pokračovať v Remišovej projekte: viac ako 105-tisíc seniorov dostane tablet a internet na celý rok

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

MIRRI reštartuje projekt školení a tabletov pre viac ako 105-tisíc seniorov.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR spúšťa reštart projektu digitálnych školení a tabletov pre viac ako 105-tisíc seniorov. Cieľom je podľa rezortu zlepšiť digitálne zručnosti dôchodcov na Slovensku.

Vo štvrtok o tom po druhom zasadnutí Rady vlády SR pre regionálny rozvoj a politiku súdržnosti EÚ informoval minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

„Reštartujeme projekt, ktorého cieľom je vyškoliť viac ako 105-tisíc seniorov alebo ťažko zdravotne postihnutých ľudí (ŤZP). V rámci projektu bude každý senior nielen vyškolený, ale dostane aj použiteľný tablet, vďaka ktorému bude môcť prijímať a používať základné aplikácie,“ priblížil Raši. Spresnil, že na projekt má MIRRI vyčlenených viac ako 70 miliónov eur. Každý senior by mal podľa neho absolvovať päť školení.

Aktuálne poskytované typy tabletov sú podľa MIRRI kompatibilné s aplikáciami Google a sú nakonfigurované tak, aby ich seniori mohli okamžite začať používať. Teda v slovenskom jazyku, so zväčšeným písmom aj všetkými štátnymi aplikáciami ako Slovensko v mobile, aplikáciami zdravotných a sociálnej poisťovne. Každý senior dostane po absolvovaní aj poukážku a dátový balík na 12 mesiacov.

Projekt sa už začal v roku 2021

Projekt je podľa neho v omeškaní, keďže sa začal ešte v októbri 2021, no doteraz bolo vyškolených len okolo 3 000 seniorov. Po jeho reštarte plánuje ministerstvo do polovice roka 2026 vyškoliť oveľa viac dôchodcov či ŤZP ľudí.

19. júla 2024 o 16:30 Čas čítania 9:56 Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození

Raši preto vyzval seniorov starších ako 65 rokov a ŤZP občanov, ktorí majú záujem o prácu s tabletom, aby sa registrovali cez webovú stránku digitalniseniori.gov.sk, navštívili regionálne centrá, prípadne sa prihlásili cez call centrum.

raši
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia