Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adéla Ježková
19. apríla 2023, 9:12
Čas čítania 0:37

Český poslanec fajčil IQOS na palube vládneho špeciálu. Pilot mu pohrozil, že pristanú v Kambodži

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Poslanec Marek Benda z vládnej Občianskej demokratickej strany fajčil počas vládneho letu elektronickú cigaretu.

Koncom marca sa poslanec Marek Benda dopustil neprístojného konania. Počas cesty na Taiwan, ktorú absolvoval s predsedníčkou českej snemovne Markétou Pekarovou Adamovou, fajčil elektronickú cigaretu, píše Deník N.

„K nežiaducemu správaniu člena delegácie naozaj došlo, pričom po výzve kapitána cez interkom prišlo k náprave a vo fajčení už viac nepokračoval,“ denníku povedal hovorca armády Ivo Zelinka. 

Pilot poslancovi pohrozil, že pristanú v Kambodži 

Kapitán však poslancovi musel pohroziť, že ak neprestane, núdzovo pristanú v Kambodži. Poslanec síce fajčil elektronickú cigaretu IQOS, ale ani tie nie sú na palube lietadiel povolené. Pokiaľ by paru z týchto cigariet zachytil detektor dymu, pilot by musel núdzovo pristáť. 

„Môžem potvrdiť, že kapitán na to upozornil. Podľa mojich informácií išlo o zariadenie IQOS, ktoré je na niektorých miestach dovolené fajčiť, pretože para z nich nie je považovaná za cigaretový dym. Vzhľadom na to, že po upozornení sa už nič podobné nedialo, kapitán to viac neriešil,“ potvrdila incident Pekarová Adamová. Benda to nechcel komentovať.

Domov
Zdieľať
Diskusia