Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. mája 2023, 7:23
Čas čítania 0:34

Ukrajinci údajne začali s protiofenzívou. Šéf vagnerovcov tvrdí, že majú nekonečno vojakov a munície

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Uviedol to v príspevku na sociálnej sieti Telegram.

Ukrajinské ozbrojené sily už zrejme začali svoju dlhoočakávanú protiofenzívu, uviedol v stredu šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin. 

Ukrajinci „majú nekonečné množstvo vojakov a munície“, napísal Prigožin v stredu večer na platforme Telegram.  „Predpokladám, že (ukrajinská) ofenzíva sa už začala,“ dodal.

Prigožinovo vyhlásenie nebolo potvrdené z iných zdrojov a ruské ministerstvo obrany ho nekomentovalo. Ukrajinský generálny štáb v stredu večer informoval len o pokračujúcich ťažkých bojoch o východoukrajinské mesto Bachmut, kde sú nasadené aj jednotky vagnerovcov.

Sťažnosti šéfa vagnerovcov pribúdajú

Prigožin predtým hovoril o veľkých stratách v radoch svojich bojovníkov v Bachmute a obvinil vedenie v Moskve, že jeho vojakov necháva „hladovať bez munície“.

Už dlhší čas avizovaná ukrajinská jarná protiofenzíva bude mať za cieľ oslobodiť ruskými jednotkami okupované oblasti na východe a juhu Ukrajiny.

Vedenie ukrajinských ozbrojených síl však o nej ani o čase a mieste jej spustenia neposkytuje žiadne informácie.

Domov
Zdieľať
Diskusia