Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová
8. mája 2023, 17:47
Čas čítania 1:05

Kto bude v úradníckej vláde? Tu sú prvé mená odborníkov, ktorí zasadnú na ministerské stoličky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Tento zoznam zatiaľ prezidentka nepotvrdila.

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje úradnícku vládu, ktorá Slovensko povedie do predčasných volieb v septembri. Meno predsedu vlády oznámila včera, bude ním súčasný viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor. Viaceré médiá zverejnili prvé potenciálne mená, prezidentka ich zatiaľ nepotvrdila.

6. mája 2023, 11:01 Čas čítania 1:20 Bude toto premiér úradníckej vlády? Tento odborník môže nahradiť Eduarda Hegera, jeho meno sa skloňuje čoraz častejšie Bude toto premiér úradníckej vlády? Tento odborník môže nahradiť Eduarda Hegera, jeho meno sa skloňuje čoraz častejšie

Zostava úradníckej vlády

Ministerstvu financií by mal podľa informácií denníka Postoj šéfovať hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska a riaditeľ odboru ekonomických a menových analýz Michal Horváth. Ministerstvo investícií zas povedie šéfka plánu obnovy Lívia Vašáková, nahradí tak Veroniku Remišovú. Ministrom zdravotníctva by sa mal stať súčasný štátny tajomník ministerstva zdravotníctva a patológ Michal Palkovič a rezort zahraničných vecí zas povedie diplomat Miroslav Wlachovský.

Tento trend zrejme dodržia aj ďalšie rezorty, kde sa ministrami stanú súčasní štátni tajomníci. Podľa Postoja by sa tak ministrom hospodárstva mal stať Peter Švec.

Aktuality priniesli dnes ďalšie mená. Podľa ich informácií by sa ministrom vnútra mal stať Ivan Šimko. Šimko už bol vo vláde v roku 2001, vtedy viedol ministerstvo obrany. 

Práve tento rezort, ktorý doteraz patril pod Jaroslava Naďa, by podľa Aktualít mal prevziať jeho štátny tajomník Marián Majer. Z tajomníka ministrom sa stane aj Martin Kováč na rezorte poľnohospodárstva a štátna tajomníčka Soňa Gaborčáková by mala viesť ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. 

Podľa denníka Štandard zas ministrom kultúry mal byť Július Barczi, historik umenia a súdny znalec v odbore umeleckých diel.

Odídení ministri Jaroslav Naď, Roman Mikulec, Milan Krajniak, Štefan Holý a ministerka Veronika Remišová sa môžu vrátiť do parlamentu, výnimkou je Natália Milanová, ktorá nezískala vo voľbách dosť krúžkov.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

Dosluhujúca vláda pod taktovkou Eduarda Hegera vládne minimálne do 15. mája, vtedy prezidentka oznámi ďalšie kroky. Úradnícka vláda by potom mala úradovať až do volieb 30. septembra.

Domov
Zdieľať
Diskusia