Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
15. júna 2023, 7:40
Čas čítania 0:36

VIDEO: Ruská automobilka Lada schytala výsmech. Predstavila svoj nový model, no zabudla vymeniť čínske logo na volante

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Rusko momentálne čelí rozsiahlemu problému s nedostatkom súčiastok a dielov.

Ruská automobilka AvtoVAZ predstavila svoj nový model SUV Lada X-Cross 5. Automobilka už dopredu informovala, že auto bude kópiou čínskeho vozidla FAW Bestune T77. 

Málokto však očakával, že si automobilka nedá námahu ani len vymeniť logo čínskej značky z volantu svojho nového modelu, píšu tvnoviny.sk. Návštevníci ekonomického fóra v Petrohrade si všimli, že logo Lady síce ruskí konštruktéri povymieňali, lenže originálne čínske logo značky FAW zostalo na volante.

Najväčší ruský automobilový magazín Behind the Wheel skonštatoval, že auto síce dostalo logo Lada, ale v skutočnosti na ňom nie je nič ruské. 

Ruský automobilový priemysel má momentálne veľký problém so súčiastkami. To je hlavný dôvod, prečo si firma vyhliadla hotové vozidlo v Číne a s výrobcom sa dohodla len na výmene loga a nápisov.

Domov
Zdieľať
Diskusia