Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
18. septembra 2023, 11:17
Čas čítania 0:26

Poľský športovec vyniesol na vrchol tatranských Rysov 50-kilogramový balvan, dal si bizarný cieľ. Teraz mu hrozí mastná pokuta

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Športovca kritizovali aj sledujúci na sociálnych sieťach.

Športovec a rekordman z Poľska Wojciech Sobierajski vyniesol na najvyšší vrch Poľska 50-kilogramový balvan. Miesto pochvál ho však mnohí zasypali kritikou a hrozí mu aj finančná pokuta, píše poľský portál RMF24

Sobierajski sa svojím výkonom pochválil na sociálnej sieti. Obrovský kameň sa mu podarilo vyniesť až do nadmorskej výšky 2 500 metrov na vrchol tatranských Rysov. Podľa mnohých však mohol športovec spraviť niečo užitočnejšie a na vrchol odniesť hendikepované dieťa či balenú vodu. 

Športovcovo správanie kritizovala aj pracovníčka z Tatranského národného parku Magdalena Zwojacz Kozica. Podľa nej je takéto konanie nezodpovedné, pretože tým mohol vystaviť ostatných turistov nebezpečenstvu. Športovcovi odkázala, že pokiaľ zistia porušenie zákona o ochrane prírody, bude to mať následky. 

Domov
Zdieľať
Diskusia