Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jakub Paulík
28. septembra 2023, 8:46
Čas čítania 0:52

Šiel do supermarketu, kúpil si žreb a vyhral 1,6 miliardy dolárov v lotérii. Šťastlivec z Floridy sa teraz prihlásil k výhre

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Lotéria Mega Millions neuviedla, či výherca požiadal o jednorazové vyplatenie výhry alebo rentu.

Výherca jackpotu vo výške 1,6 miliardy dolárov v americkej lotérii Mega Millions z augusta sa prihlásil v americkom štáte Florida, oznámili v stredu predstavitelia lotérie. TASR prevzala správu z agentúry AP.


Na základe nového zákona na Floride zostáva meno výhercu anonymné 90 dní od dátumu, keď sa k výhre prihlásil, čo bolo 25. septembra, napísali v e-maile predstavitelia lotérie.

Neuviedli, či si výherca prevzal jednorazovo vyplatenú sumu alebo rentu (ročnú splátku).


Na Floride musia výhercovia požiadať o jednorazové vyplatenie sumy do 60 dní od vyžrebovania. A majú 180 dní, ak si vyberú ročné splátky výhernej sumy – v tomto prípade im bude vyplatená celá, ale v 30-ročných splátkach. Jackpot však podlieha federálnym daniam. Na Floride nie je žiadna štátna daň zo zisku.


Výherný žreb bol predaný v supermarkete siete Publix na Floride, v meste Neptune Beach na pobreží Atlantického oceánu neďaleko Jacksonvillu. Výhernými číslami vyžrebovanými 8. augusta boli 13, 19, 20, 32, 33 a bonusové číslo Mega Ball bolo 14 (dodatková zlatá Mega loptička).


Najvyšší jackpot vôbec získal výherca žrebom v americkej lotériovej hre Powerball v štáte Kalifornia a mal ohromujúcu výšku 2,4 miliardy dolárov. Žrebovanie sa konalo 8. novembra 2022.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Ďalším najvyšším jackpotom v lotérii Powerball bola suma 1,586 miliardy dolárov a čísla vyžrebovali 13. januára 2016. Túto cenu si rozdelili tri výherné žreby predané v štátoch Kalifornia, Florida a Tennessee.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Flickr/Daniel X. O’Neil
Domov
Zdieľať
Diskusia