Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
1. novembra 2023, 18:35
Čas čítania 0:47

Zabudni na slnečné počasie, SHMÚ vo štvrtok varuje pred víchricou. Silný vietor budú v týchto častiach Slovenska sprevádzať lejaky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Koncom týždňa očakávaj víchrice a dážď, meteorologický ústav vydal výstrahy 1. aj 2. stupňa.

Vo štvrtok bude na západe a severe Slovenska veterno. Silný vietor sa vyskytne aj na horách na severe a v strede krajiny. Večer môže byť vo viacerých okresoch daždivo.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy 1. stupňa. Výstraha pred vetrom platí v Bratislavskom, Nitrianskom, Trnavskom, Trenčianskom, Žilinskom a v časti Banskobystrického a Prešovského kraja. Vietor môže miestami dosiahnuť priemernú rýchlosť 45 až 60 alebo krátkodobo v nárazoch až do 85 kilometrov za hodinu.

Meteorológovia varujú aj pred vetrom na horách. Týka sa takmer celého Žilinského kraja a okresov Poprad, Brezno a Banská Bystrica. Nad pásmom lesa môže vietor krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu. To podľa SHMÚ predstavuje až víchricu.

Výstraha 1. stupňa pred dažďom, ktorá začne platiť od štvrtkového večera, sa týka celého Banskobystrického a Trenčianskeho kraja a väčšiny okresov Žilinského kraja. Dotkne sa aj okresov Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Levice, Topoľčany, Zlaté Moravce, Piešťany, Levoča či okresu Poprad. Meteorológovia upozorňujú, že výskyt zrážok môže byť s úhrnom 35 až 55 milimetrov.

shmú
Zdroj: SHMÚ

Výstrahy pred silným vetrom a dažďom sú vyhlásené aj na piatok (3. 11.). Na niektorých miestach vietor zosilnie a bude tam platiť výstraha 2. stupňa.

Domov
Zdieľať
Diskusia