Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Radka Klučárová
21. novembra 2023, 17:46
Čas čítania 0:43

Kuffove plány nevyšli: Intronizácia Krista za kráľa Slovenska nebude, vyhlásila Šimkovičová. Takto to odôvodnila

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Kuffove plány prekazila ministerka Šimkovičová.

Intronizácia Krista za kráľa Slovenska nebude, oznámila to ministerka kultúry Martina Šimkovičová. Ministerka tak prekazila veľkolepé plány štátneho tajomníka Štefana Kuffu, informuje portál Aktuality.sk.

„Toto bola jeho iniciatíva, my sme si to vydiskutovali, ide to mimo ministerstva kultúry. Určite sa to nebude diať,“ reagovala Šimokovičová na Kuffov nápad. 

Štátny tajomník ministerstva kultúry Štefan Kuffa na omši Trnavskej novény v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave pred pár dňami vyzval prítomných biskupov, aby intronizovali (pozn.: uviedli na trón) Krista za kráľa Slovenska. V záverečnom príhovore vyslovil prianie, aby sa slávnostná ceremónia konala za prítomnosti celej vlády SR.

„Nedá mi ešte, aby som, keď toľké excelencie tu máme, za ministerstvo kultúry dávame prísľub, aj takto tu verejne ho dávam, že my budeme tí, ktorí budú iniciovať, aby čo najskôr podľa možnosti bolo a dosiahlo sa to, aby Kristus Kráľ bol intronizovaný a stal sa kráľom Slovenska,“ uviedol kontroverzný politik, ktorý sa preslávil predovšetkým homofóbnymi výrokmi, odmietaním pandemických opatrení či konfliktom s konkurenčnými farmármi.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

„Konferencia biskupov Slovenska sa dištancuje od slov, ktoré zazneli v prejave zástupcu ministerstva kultúry počas Trnavskej novény, ktorú každoročne pripravuje Trnavská arcidiecéza,“ vyhlásila KBS.

Štefan Kuffa.
Štefan Kuffa. Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia