Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. decembra 2023, 19:51
Čas čítania 0:45

Poznáme sumy, ktoré cinknú na účty politickým stranám. Nemálo peňazí príde aj dvom, ktoré nie sú v parlamente

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Peniaze si rozdelí osem strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov.

Politické strany dostanú za výsledky tohtoročných parlamentných volieb príspevok celkovo vo výške 92,87 milióna eur. Príspevok si rozdelí osem strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov.

Vyplýva to z údajov, ktoré TASR poskytlo Ministerstvo financií SR. Príspevky za voľby sa stranám budú vyplácať postupne každý rok počas štvorročného volebného obdobia 2023 až 2027.

Koľko dostanú jednotlivé strany? 

Najviac peňazí získa za štyri roky Smer-SD, a to takmer 23,19 milióna eur. Nasleduje Progresívne Slovensko s takmer 18,29 milióna eur, za ním Hlas-SD s 15,24 milióna eur, koalícia OĽANO (dnes už hnutie Slovensko), Kresťanská únia, Za ľudí 9,39 milióna eur a KDH dostane takmer 7,16 milióna eur. SaS získa takmer 6,62 milióna eur a SNS 5,92 milióna eur.

Príspevok dostanú aj subjekty, ktoré sa do parlamentu nedostali, ale získali vo voľbách viac ako tri percentá hlasov. Hnutie Republika dostane za štyri roky takmer 3,68 milióna eur a Aliancia takmer 3,4 milióna eur.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Peniaze dostanú strany postupne každý rok až do konca volebného obdobia, teda do roku 2027. Príspevok sa delí na tri časti, ide o príspevky zo štátneho rozpočtu za hlasy, na činnosť a na mandát.

Volebná noc.
Volebná noc. Zdroj: TASR/Milan Drozd
Domov
Zdieľať
Diskusia