Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
30. januára 2024, 18:21
Čas čítania 0:31

Maďarsko môže prísť o všetky eurofondy. Uniknutý tajný dokument informuje o plánoch Európskej únie

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Európska únia má s Maďarskom jasný plán.

Ak Viktor Orbán bude na summite 1. februára vetovať pomoc Ukrajine, Európska únia chce Maďarsku zastaviť posielanie eurofondov. V pláne súčasne má oslabiť pozíciu Maďarska na zahraničnom trhu, píše sa v uniknutom dokumente, ktorý zverejnil Financial Times.

„V prípade, že 1. februára nedôjde k dohode, ostatní vrcholní predstavitelia vlád by verejne vyhlásili, že vzhľadom na nekonštruktívne správanie maďarského premiéra si nedokážu predstaviť, že by peniaze z európskych fondov putovali do Maďarska,“ napísali v dokumente.

Brusel v dokumente píše, že v prípade, ak Maďarsko nepristúpi k dohode, môže sa stať, že zahraničné firmy stratia záujem o akékoľvek investície v krajine.

Európska únia chce podľa dokumentu týmto krokom oslabiť maďarskú menu a zvýšiť náklady Maďarska. Brusel sa bráni tým, že ide o „poznámky pod čiarou“, Maďarsko hovorí o vydieraní a sľubuje, že napriek tlaku neustúpi.

orbán
Zdroj: TASR/DUNA/MTI/Szilárd Koszticsák
Domov
Zdieľať
Diskusia