Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
14. februára 2024, 16:12
Čas čítania 0:41

V blízkosti bolo len 7-ročné dieťa. Muž pri Hlohovci zastrelil psa, lebo mu vadil jeho štekot

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prípadom sa zaoberá enviropolícia.

Enviropolícia obvinila muža, ktorý zastrelil na ulici psa. Dôvodom usmrtenia psa legálne držanou zbraňou bolo údajne to, že pes na obvineného štekal a pobehoval okolo neho bez toho, aby na obvineného zaútočil, informovala Zuzana Hrabovská z Prezídia Policajného zboru.


Vyšetrovateľ oddelenia Nitra, odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality vzniesol obvinenie voči 54-ročnému mužovi D. S. z obce Jalšové v okrese Hlohovec za prečin usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu.

Psa zastrelil v blízkosti majiteľky a malého dieťaťa 

Prípad sa stal v auguste 2023 na ulici neďaleko rodinných domov v obci Jalšové. Obvinený muž zastrelil kríženca jazvečíka v bezprostrednej blízkosti jeho majiteľky a jej sedemročného synovca. Páchateľ spôsobil psovi strelné poranenie hrudníka, na následky ktorého aj napriek včasnej chirurgickej intervencii pes neskôr uhynul.


V prípade dokázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až do výšky päť rokov. Polícia upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti, pričom v prípade usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu sa takéto konanie považuje za trestný čin.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Polícia (Facebook)
Domov
Zdieľať
Diskusia