Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. apríla 2024, 13:21
Čas čítania 0:39

Polícia nestíha vydávať cestovné pasy. Záujem o doklady stúpol o 90 %, niektorí možno nestihnú dovolenku

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pre zvýšený záujem o cestovné pasy sa môže lehota na ich vydanie predĺžiť.

Oddelenia dokladov na Slovensku zaznamenali zvýšený záujem o cestovné pasy. Polícia ich nestíha vyrábať, štandardná 30-dňová lehota sa môže preto predĺžiť o pár dní. Informuje o tom Ministerstvo vnútra SR.

MV informuje, že v marci prijali denne vyše 4 000 žiadostí, v jeden deň to bolo takmer 8 000 žiadostí. Pasy a ostatné doklady vyrába Národné personalizačné centrum. „Napriek maximálnej snahe a pracovnému nasadeniu zamestnancov po pracovnom čase a počas víkendov nie je možné vydať všetky pasy načas,“ uviedli z tlačového odboru MV.
Rezort vnútra preto prosí žiadateľov o trpezlivosť a ubezpečuje, že robí všetko pre to, aby sa ich žiadosti vybavili v čo najkratšom termíne.

Enormný záujem o cestovné doklady spôsobilo avizované zvýšenie správnych poplatkov za ich vydanie. Došlo k nemu v čase, keď sa Slováci začínajú pripravovať na letné dovolenky. Od začiatku tohto roka prijali oddelenia dokladov na Slovensku takmer 234-tisíc žiadostí o vydanie cestovného pasu. Vlani to bolo v rovnakom období asi 120-tisíc žiadostí. Ide o nárast o viac ako 90 %. 

Klienstke centrum
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia