Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
21. apríla 2024, 12:53
Čas čítania 0:28

V Košiciach by malo vzniknúť ďalšie obrovské nákupné centrum. Predávať bude najmä tovar do domácností

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Obchodný dom by mali postaviť v lokalite Košice-Juh.

V Košiciach by malo vzniknúť druhé najväčšie nákupné centrum po Atrium Optima. Pod pracovným názvom OCKE pôjde o plochu 47-tisíc štvorcových metrov, ktorá bude slúžiť na predaj rozličného tovaru pre domácnosti, reštauračné priestory a prevádzku na predaj potravín, informuje Denník E.

Projekt predložila rakúska stavebno-projektantská skupina Delta Holding. Tá na území Slovenska stavia obchodné domy pre Asko a Möbelix.

Cena obchodného centra sa vyšplhá na sumu 60 miliónov eur. Disponovať bude dvoma nadzemnými a jedným podzemným podlažím. Dokopy poskytne až 730 parkovacích miest.

Nové priestory vzniknú v lokalite Košice-Juh. Výstavba bude ohraničená priemyselným parkom a maloobchodnými prevádzkami. Obchodný dom zamestná 460 ľudí. S výstavbou by mali začať v roku 2026 na jar. Ukončenie je naplánované na nasledujúci rok na jeseň.

moebelix
Zdroj: moebelix.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia