Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. mája 2024, 11:27
Čas čítania 0:42

Progresívne Slovensko si zvolilo predsedu. Strana prezradila ciele do budúcnosti

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Za predsedu PS snem opätovne zvolil Michala Šimečku.

Za predsedu Progresívneho Slovenska snem hnutia v Košiciach v sobotu opätovne zvolil Michala Šimečku. Vo voľbách nemal protikandidáta. Podporu mu vyjadrilo 155 zo 161 hlasujúcich delegátov.

Lídrom PS je Šimečka od mája 2022, najsilnejšie opozičné hnutie bude viesť ďalšie dva roky. Na sneme predstavil plán, ako chce poraziť v budúcich parlamentných voľbách Smer-SD a vymeniť vládu premiéra Roberta Fica. Cesta podľa neho vedie prostredníctvom regiónov, rastu hnutia, nových akvizícií a prístupnejšieho ekonomického aj sociálneho programu pre širší okruh voličov.

„Toto je hlavná úloha pred PS – vyhrať voľby, zostaviť vládu a vrátiť Slovensku nádej na budúcnosť. Tejto úlohe chcem venovať celú svoju energiu a každý deň na poste predsedu PS,“ uviedol Šimečka.

PS má za cieľ vyhrať júnové voľby

Najbližším cieľom PS bude podľa lídra hnutia vyhrať júnové voľby do Európskeho parlamentu. PS by sa zároveň malo posilniť o výrazné regionálne osobnosti, úspešných komunálnych politikov a odborníkov.

V budúcnosti chce Šimečka spolu s expremiérom Ľudovítom Ódorom dohliadať na tvorbu nového ekonomického a sociálneho programu hnutia. Dôraz kladie aj na empatickejšiu komunikáciu so širším okruhom voličov, ktorých chce hnutie osloviť.

šimečka
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia