Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. mája 2024, 21:22
Čas čítania 0:45

Ruskí hackeri sa dostali do vysielania ukrajinských televízií. Pri príležitosti Dňa víťazstva divákom pustili vojenskú prehliadku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Hackeri sa dostali aj do systému lotyšského televízneho operátora.

Ruským hackerom sa podarilo dostať do vysielania ukrajinských televízií a lotyšského televízneho operátora zábery z vojenskej prehliadky na moskovskom Červenom námestí pri príležitosti Dňa víťazstva. 


Zábery z vojenskej prehliadky v Moskve sa objavili vo vysielaní ukrajinských televízií Inter, Dim, Apostrophe TV a mediálnej skupiny Starlight Media, informovala vo štvrtok spoločnosť Detector Media.


V Lotyšsku hackerský útok zasiahol internetového a televízneho operátora Balticom, potvrdil šéf lotyšského mediálneho regulačného úradu Ivars Abolins.


Rusko 9. mája oslavuje Deň víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne. Moskva pri tejto príležitosti tradične organizuje vojenskú prehliadku, pričom tohtoročná bola tretia od začiatku invázie na Ukrajinu vo februári 2022.


Ukrajina v čase vojny zakázala na svojom území vysielanie ruských televíznych staníc. Podľa spoločnosti Detector Media bolo prvé narušenie vysielania ukrajinských televízií zaznamenané na začiatku vojenskej prehliadky v Moskve. Ukrajinské a lotyšské úrady spustili v tejto veci vyšetrovanie.

Domov
Zdieľať
Diskusia