Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Daniel Mikolášik
22. marca 2023, 18:02
Čas čítania 0:29

AKTUÁLNE: IIHF rozhodla o osude Ruska a Bieloruska na šampionátoch

Kategória:
Šport
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Zákaz pre oba národné tímy pretrváva aj ďalšiu sezónu.

Národné tímy Ruska a Bieloruska sa nemôžu zúčastniť ani na budúcoročných majstrovstvách sveta v hokeji, rovnako ako ani na iných turnajoch Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Rada IIHF o tom rozhodla na svojom pravidelnom zasadnutí, kde zhodnotila aktuálne bezpečnostné riziká spojené s opätovným začlenením oboch krajín do medzinárodných súťaží.

„Na základe podrobného hodnotenia rizík od renomovanej spoločnosti, ktorá sa špecializuje na posudzovanie bezpečnostných rizík v dôsledku globálnych udalostí, Rada IIHF rozhodla, že stále nie je bezpečné zaradiť tímy oboch krajín do svojich súťaží a že to nebude bezpečné ani v nasledujúcej sezóne 2023/24,“ uviedla IIHF na svojom oficiálnom webe.

Tohtoročné MS v hokeji sa uskutočnia vo fínskom Tampere a v lotyšskej Rige, o rok bude svetový šampionát bližšie – konať sa má v Prahe a v Ostrave.

Domov
Zdieľať
Diskusia