Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
24. mája 2023, 15:58
Čas čítania 0:32

Falošné účty šíria hoaxy o príčine úmrtia herca Daniela Heribana. Rovnaké nepravdy šíria roky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podľa polície ide o propagáciu úchylných prejavov anonymných účtov.

Po nečakanej smrti herca Daniela Heribana zaplavili sociálne siete konšpiračné teórie a hoaxy o dôvode jeho smrti. Polícia upozorňuje, že ide o neoverené fakty a príčiny smrti Heribana neboli zverejnené. Konšpirátori rovnako postupovali aj v prípade Júliusa Viršíka, Vladimíra Krčméryho a Miroslava Žbirku.

„Napríklad aj v prípade dopravných nehôd či úmrtí 100-ročných osôb budú vinu hádzať na vakcinácie. Pripomíname, že ich limit na to, kedy vakcinovaní začnú umierať, sa konštantne posúva od zopár týždňov cez mesiace, roky až po dobu 10 rokov,“ píše polícia na Facebooku.

Na vine je vakcína proti covidu-19

Hoaxeri z hercovej smrti vinia očkovanie proti covidu-19. „Tak ako to býva železným pravidlom, aj v prípade smrti umelca Dana Heribana dochádza k zneužívaniu jeho smrti na propagáciu úchylných prejavov anonymných účtov na sociálnych sieťach.“ Polícia upozorňuje, že anonymný účet vytvára dezinformácie na akékoľvek témy.

Domov
Zdieľať
Diskusia