Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. júna 2023, 14:03
Čas čítania 0:37

Vo veku 49 rokov zomrel významný slovenský výtvarník Erik Binder

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Príčina výtvarníkovho úmrtia zatiaľ nie je známa.

Vo veku 49 rokov zomrel slovenský výtvarník Erik Binder. Pre TASR to uviedla Klára Hudáková, manažérka pre publicitu Slovenskej národnej galérie. Správu jej potvrdila umelcova rodina. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa.


V SNG mal Binder naposledy samostatnú výstavu, v ktorej previedol divákov labyrintom svojho vlastného života a tvorby. „Binderov program je mnohovrstevný a obsahuje prácu so všetkými médiami od maľby, grafiky, autonómnej aj denníkovej kresby, inštalácie a objektov až po video a intermediálne performancie,“ uviedla k výnimočnej výstave SNG.


Erik Binder sa narodil 21. februára 1974 v Hnúšti-Likieri. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave v ateliéri Jozefa Jankoviča, Daniela Fischera a na Akadémii výtvarných umení v Prahe u Vladimíra Kokoliu.

Od roku 2000 mal takmer päťdesiatku samostatných výstav na Slovensku, v Česku, Srbsku, Holandsku, Taliansku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, vo Francúzsku, Švajčiarsku, v Nemecku a USA. Bol aj súčasťou ďalšej desiatky skupinových výstav.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Erik Binder (@er_ik_bin_der)

Domov
Zdieľať
Diskusia