Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská
24. júna 2023, 17:30
Čas čítania 0:28

Rybári spozorovali neďaleko toskánskeho pobrežia trojmetrového žraloka. Video nebezpečného zvieraťa vyvolalo paniku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podľa expertov patrí žralok do čeľade lamnidov, čo sú najväčšie žijúce dravé ryby na Zemi

Neďaleko talianskeho mesta Livorno blízko Toskánska spozorovali rybári trojmetrového žraloka. Video nebezpečného zvieraťa, ktoré plávalo necelých 5 kilometrov od pobrežia, obletelo web a vyvolalo paniku, informuje Italy 24.

Podľa expertov patrí žralok do čeľade lamnidov, čo sú podľa definície najväčšie žijúce dravé ryby na Zemi. Sú veľmi nebezpečné. Podľa jedného z popredných odborníkov na žraloky nie je možné povedať, aký je to druh žraloka, ale pravdepodobne nešlo o žraloka bieleho.

Odhadujú, že by to mohol byť mako krátkoplutvý alebo mako dlhoplutvý, ktoré majú ostrejšie nosy. Tieto žraloky sa väčšinou ľuďom vyhýbajú, ak sa na ich správaní niečo nezmení.

Správca miestneho prístavu ľudí varoval, aby boli pri kúpaní maximálne pozorní. Každý, kto má o incidente užitočné informácie, ich má oznámiť námornému úradu.

Domov
Zdieľať
Diskusia