Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
15. augusta 2023, 9:25
Čas čítania 0:29

Tento týždeň Slovensko opäť zasiahnu silné búrky, supercely a prívalové dažde. Tieto časti krajiny sa na to musia pripraviť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Tropické teploty budú pretrvávať, no dorazia k nám silné búrky.

Na území Slovenska hrozia tento týždeň búrky. Podľa portálu iMeteo.sk sa nad Alpami nachádza plytká tlaková níž, ktorá spôsobila intenzívne búrky v okolitých krajinách, a tak postupne zasiahnu aj naše územie.

Napriek tomu, že tento týždeň môžeme očakávať tropické teploty nad 30 stupňov Celzia, búrky so silnými dažďami prídu už v stredu. Prvé náznaky zmeny počasia však budeš môcť vidieť už dnes.

V utorok podvečer sa začne vyskytovať zvýšená oblačnosť, no prvé zrážky dorazia až zajtra popoludní. Podľa predpovedí meteorológov na Slovensku v stredu popoludní udrú intenzívne búrky, ktoré budú sprevádzané prívalovými dažďami a dokonca možnými supercelami, a to najmä na juhu stredného a východného Slovenska.

Búrky napokon stratia na intenzite v priebehu najbližšieho víkendu, takže voľné dni by mali byť opäť prevažne slnečné. 

lejak, búrky
Zdroj: TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia